Pon - Sob 07:00 - 19:00

Niedziela nieczynne

Hydroklinika

Gdańsk

+48 518 190 518

Info@osuszanie.eu

Technologia osuszania

Osuszanie podposadzakowe od strony technologicznej z uwzględnieniem poszczególnych procesów

Osuszanie w trybie ssącym

Początek procesu

Osuszanie w trybie ssącym jest zawsze zalecane na początku procesu osuszania podposadzkowego. Pompa ciśnieniowa pracująca z separatorem wody ma za zadanie wytworzyć w konstrukcji podciśnienie tak aby można pozbyć się z konstrukcji wody i nadmiaru wilgoci. Proces jest wspierany przez osuszacz adsorpcyjny wytwarzający suche i ciepłe powietrze, które dzięki wytworzonemu w konstrukcji podciśnieniu przedostaję się przez otwarte szczeliny dylatacyjne do konstrukcji.

Osuszanie w trybie tłoczącym

Skuteczność ciepłego i suchego powietrza

Po kilkudniowym etapie osuszania w trybie ssącym rozpoczynamy osuszanie w trybie tłoczącym. Ta metoda jest niezmiernie efektywna ponieważ opiera się na wtłaczaniu w konstrukcję bardzo suchego i ciepłego powietrza produkowanego przez osuszacz adsorpcyjny i tłoczonego przez pompę ciśnieniową do konstrukcji podposadzkowej.

Osuszanie w trybie relacji

Niezwykle efektywna metoda

Osuszanie w trybie relacji tzw. Push & Pull to nie niezwykle skuteczna metoda osuszania konstrukcji zapewniającą dodatkowo pełną eliminację wilgotnego powietrza zarówno z osuszacza adsorpcyjnego jak i z pompy ciśnieniowej. Ta metoda znajduję zastosowanie na szkodach wodnych, których powierzchnia wymaga przynajmniej dwóch zestawów tj. pompy ciśnieniowej z separatorem i pompy ciśnieniowej z osuszaczem adsorpcyjnym.

Osuszanie szkód miejscowych

Efektywne usuwanie wilgoci

W przypadku szkód miejscowych występujących po zalaniu np. fragmentu ściany najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest osuszanie z wykorzystaniem osuszacza adsorpcyjnego z dodatkowym ogrzewaczem suchego powietrza. Na obszarze szkody możemy przygotować 'namiot' z folii pod, którą tłoczymy bardzo suche i gorące powietrze. Dzięki temu osuszanie takiej szkody zostanie zrealizowane wielokrotnie szybciej.

Hydroklinika

+48 518 190 518

Info@osuszanie.eu

Usługi