Osuszanie Podposadzkowe
12 miesięczna gwarancja na wykonaną usługę
Osuszanie Podposadzkowe
( Gdańsk, Gdynia, Sopot ) :
- po zalaniu i awarii instalacji
- technologiczne
- po klęskach żywiołowych
- po zalaniu z winy osób trzecich
Osuszamy budynki w po zalaniach, awariach instalacji wodnych i grzewczych. Dobieramy najkorzystniejsze metody usuwania szkód wodnych na podstawie wykonanych pomiarów poziomu parametrów, powierzchni pomieszczeń i konstrukcji. Możesz liczyć zarówno na fachowe doradztwo jak również pełna realizację zadania włącznie z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji formalnej i prawnej dla ubezpieczyciela.
OSUSZANIE PO POŻARZE
Pożar to zawsze zdarzenie traumatyczne, które niesie za sobą całą masę problemów, a udana akcja gaśnicza to dopiero pierwszy. Efektem akcji gaśniczej są zwykle zalane dużą ilością wody pomieszczenia. Podczas gaszenia obiektu nikt nie przejmuje się co będzie potem. Należy pamiętać o tym, że podczas pożaru powstaje cała masa szkodliwych substancji, które są niebezpieczne dla zdrowia, dlatego w przypadku budynku po pożarze przeprowadza się nie tylko proces osuszania budynku, ale również prace dekontaminacyjne zmierzające do usunięcia szkodliwych substancji.
OSUSZANIE PO POWODZI
W przypadku osuszania po powodzi mamy zwykle do czynienia z rożnego rodzaju zanieczyszczeniami biologicznymi i chemicznymi. Woda z powodzi, jest brudna i przenosi ze sobą wiele zanieczyszczeń. Niezależnie od przyczyn zalania osuszanie ścian i murów jest procesem długotrwały, trwającym zdecydowanie dłużej niż samo zalanie.
Osuszanie w trybie ssącym
Początek procesu
Osuszanie w trybie ssącym jest zawsze zalecane na początku procesu osuszania podposadzkowego. Pompa ciśnieniowa pracująca z separatorem wody ma za zadanie wytworzyć w konstrukcji podciśnienie tak aby można pozbyć się z konstrukcji wody i nadmiaru wilgoci. Proces jest wspierany przez osuszacz adsorpcyjny wytwarzający suche i ciepłe powietrze, które dzięki wytworzonemu w konstrukcji podciśnieniu przedostaję się przez otwarte szczeliny dylatacyjne do konstrukcji.
Osuszanie w trybie tłoczącym
Skuteczność ciepłego i suchego powietrza
Po kilkudniowym etapie osuszania w trybie ssącym rozpoczynamy osuszanie w trybie tłoczącym. Ta metoda jest niezmiernie efektywna ponieważ opiera się na wtłaczaniu w konstrukcję bardzo suchego i ciepłego powietrza produkowanego przez osuszacz adsorpcyjny i tłoczonego przez pompę ciśnieniową do konstrukcji podposadzkowej.
Osuszanie w trybie relacji
Niezwykle efektywna metoda
Osuszanie w trybie relacji tzw. Push & Pull to nie niezwykle skuteczna metoda osuszania konstrukcji zapewniającą dodatkowo pełną eliminację wilgotnego powietrza zarówno z osuszacza adsorpcyjnego jak i z pompy ciśnieniowej. Ta metoda znajduję zastosowanie na szkodach wodnych, których powierzchnia wymaga przynajmniej dwóch zestawów tj. pompy ciśnieniowej z separatorem i pompy ciśnieniowej z osuszaczem adsorpcyjnym.
Osuszanie szkód miejscowych
Efektywne usuwanie wilgoci
W przypadku szkód miejscowych występujących po zalaniu np. fragmentu ściany najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest osuszanie z wykorzystaniem osuszacza adsorpcyjnego z dodatkowym ogrzewaczem suchego powietrza. Na obszarze szkody możemy przygotować 'namiot’ z folii pod, którą tłoczymy bardzo suche i gorące powietrze. Dzięki temu osuszanie takiej szkody zostanie zrealizowane wielokrotnie szybciej.